פוסטים נבחרים
קטגוריות בבלוג
פוסטים אחרונים
יצירת קשר

מוכנים לעשות צעד, רוצים לשמוע עוד פרטים?

התקשרו לטלפון מספר 050-5883105, או שילחו הודעה 

ואשמח להעמיק בנושא אימון אישי לחיים (coaching) ולקבוע אתכם פגישת הכרות ראשונה חינם!

איתי קויפמן

אימון אישי לחיים (קואצ'ינג) בתל אביב

info @ kauf.co.il

טלפון: 050-5883105

פגישת אימון אישי היא באורך של שעה באיזור תל אביב

 

ניתן להתקשר בין השעות

10:00-22:00

האנשים שמתקשרים בשביל מישהו אחר


מדי פעם אני מקבל שיחה ממישהו או מישהי שמתעניינים באימון אישי – אבל לא לעצמם אלא בשביל קרוב משפחה, בן זוג או חבר. כמעט תמיד הם מספרים שאותו אדם לא יודע שהם התקשרו, ולפעמים הם מוסיפים שהוא כבר היה בהרבה טיפולים מסוגים שונים והם ממש דואגים לו והם חושבים שאולי הפעם זה יעבוד.

בוודאי שהם פונים אלי מתוך מקום אוהב ועם המון רצון טוב לעזור למישהו קרוב, וכמובן שאני מאמין שכמעט כל אחד יכול להשתמש ולהעזר באימון אישי, אבל עדיין אני רוצה להגיד לכל האנשים ש"מתקשרים בשביל מישהו אחר" כמה דברים חשובים.

אז ככה, אותו קרוב משפחה, חבר או בן זוג, הוא זה שבנקודת הזמן הזאת צריך להרגיש שהוא רוצה לעבור תהליך משמעותי לשינוי, והוא צריך לקחת את אחריות על עצמו ועל העתיד שלו. מי שבסופו של דבר יעבור את האימון זה הוא ולא אתם ועל כן הבקשה לאימון אישי צריכה לבוא ממנו.

בשביל שהאימון יהיה אפקטיבי על המתאמן להבין שעליו להקדיש זמן ואנרגיה – הוא עצמו צריך להגיד "רוצה אני" ולהתחיל להשקיע בעצמו – ולא מישהו מטעמו.

בנוסף, במרחב האימוני נמצאים המתאמן והמאמן וזהו! אתם, שאותו מתאמן פוטנציאלי חשוב לכם וקרוב ללבכם, לא תהיו שם ויכול להיות שלא תהיו שותפים לתהליך שהמתאמן יעבור, המתאמן לא מחוייב לשתף אתכם בתהליך שלו וברגע שנתחיל את האימון טוב יהיה אם תניחו לו לחוות את התהליך לבד.

כמו כן כדאי מאד לכם לשים לב לכך שאם אתם חושבים שיש מישהו שלדעתכם זקוק ל"עזרה מקצועית" כזאת או אחרת, ואתם מחליטים בשבילו לאיזה סוג, לאיזה תחום, וממש לאיזה מאמן הוא יילך, אתם למעשה לוקחים מהאדם שאתם אוהבים הרבה מאותה האחריות ומהמחויבות שלו לנושא, ולמעשה עלולים לשבש את התוצאות שתהליך כזה יכול להפיק.

מה שאתם כן יכולים לעשות בשביל מישהו שאתם חושבים שיכול להעזר באימון אישי זה להציג בפניו את תחום האימון, לסקרן אותו בתהליך האימוני שהוא יכול לעבור, ולחזק ולדרבן אותו לעשות צעד עצמאי ושהוא יצור קשר עם מאמן אישי.

תהליך אימוני הוא תהליך מרגש ואפקטיבי שמאפשר למתאמן לקחת אחריות על חייו לקראת שינוי. זה הזמן, הרצון האנרגיה, המחויבות, האחריות והאותנטיות של המתאמן בלבד, והאימון הוא של המתאמן עצמו ולא של אף אחד אחר.

שלוש הערות לסוף:

1. לחלוטין ישנם סיטואציות שבהם מעורב גורם שלישי באימון, לדוגמה: הורה שממן אימון לילדו, מעסיק שהזמין אימון לעובדיו, וכן גם מכר שמפנה מישהו אחר לאימון נכנס להגדרה הזאת. בקוד האתי של לשכת המאמנים הנושא הזה מופיע בהרחבה, ואני ממליץ לכל מי שעשוי להיות גורם שלישי באימון ובכלל לכל המתאמנים שלי לקרוא בקפידה את המסמך הזה.

2. אין מניעה לעבור תהליך של אימון אישי גם במידה והמתאמן עבר עובר או יעבור טיפול פסיכולוגי. במקרה כזה חשוב יהיה להבין את המקום של האימון ושל הטיפול ואיך כל אחד מהם מועיל למתאמן. לעיתים יהיה נחוץ תיאום בין המאמן לפסיכולוג, ולפעמים יכול להיות שאימון לא יהיה הדבר הנכון עכשיו בשביל המתאמן הפוטנציאלי ועל כן לא יתקיים. על ההבדלים בין אימון אישי, פסיכולוגיה וייעוץ ניתן לקרוא כאן.

3. כמובן שאני מזמין את כל מי שרוצה ליצור איתי קשר – גם אם לא מדובר על אימון בשביל עצמו – ואני אשמח להסביר בשיחת טלפון את כל זה ועוד, ולהזמין אותו לעבור איתי תהליך אימון משמעותי לקראת שינוי בחייו.

איתי קויפמן - מאמן אישי לחיים בתל אביב.

הצטרפו עכשיו לרשימת הדיוור שלי
ותשארו מעודכנים בתכנים חדשים.

אשלח רק חומרים מענינים בנושא אימון אישי לחיים,

ולעולם לא אשתף את כתובת המייל שלכם.

ארכיון
  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Google+ - Black Circle
  • Pinterest - Black Circle

© 2015-2019 Itai Kaufman

איתי קויפמן - קואצ'ר לחיים בתל אביב

08:00-20:00

התקשרו: 055-7212645