top of page

המדריך: פגישת ההכרות הראשונה

עודכן: 23 במרץ 2023


פגישת ההכרות הראשונה עם מאמן פוטנציאלי היא הצעד הראשון שמתאמן עושה לקראת תהליך של אימון אישי.

מה קורה בה? מה כדאי לדעת לפני הפגישה? עם מה רצוי לצאת ממנה? ולמה היא כל כך משמעותית?

מדריך קצר למתאמנים על הצעד הראשון שלהם בתהליך של אימון אישי.

יצרת קשר עם מאמן אישי שנראה לך יכול להתאים בשבילך, התקשרת אליו ואחרי שיחה קצרה החלטתם לקבוע פגישת הכרות ראשונה.


הפגישה לא מחייבת אותך והיא נועדה לתת למתאמן ולמאמן הזדמנות להכיר אחד את השני טוב יותר לפני שמתחילים את האימון, ובמהלכה כל אחד יציג את עצמו והמאמן גם יסביר מהו אימון אישי ומה הולך לקרות בו.


בסופה תוכל להחליט האם תרצה להתחיל את האימון עם אותו מאמן, או שתעדיף להמשיך לחפש מאמן אחר.


לפעמים הפגישה הזאת מתקיימת ללא עלות, ולפעמים יש מאמנים שלוקחים סכום מלא או סמלי עבורה, וזה כמובן בסדר גמור, הפגישה הזאת היא חשובה ומשמעותית, ורצוי מאד להגיע אליה ממקום רציני, ולדלות ממנה את מרב האינפורמציה שאתה צריך כדי לצאת לדרך ממקום בטוח, אותנטי ומחוייב.


אז מהי שיחת הכרות? מה צריך לצפות שיקרה בה? ומה כדאי לקחת ממנה?

חלק ראשון: מי המאמן?


סביר להניח שהפגישה תתחיל בכך שהמאמן יציג ויספר קצת על עצמו. חשוב לך, המתאמן, להרגיש ולבדוק האם המאמן הוא מישהו שאתה יכול לראות את עצמך עובר איתו תהליך עוצמתי כמו אימון אישי. צריכה להיות כימיה בינך לבין המאמן. האם אתה מתחבר אליו באופן אישי? האם נעים לך בחברתו? האם הוא משרה לך בטחון במקצועיות שלו?


תשאל מה הביא אותו לתחום האימון? מהם הכלים שהוא אסף עם השנים שיעזרו לו לעבור איתך את תהליך האימון האישי.


זה הזמן לשאול אותו את כל השאלות על ה"אני מאמין" שלו בנוגע לאימון. טוב יהיה אם הוא יציג אג'נדה ברורה וסדורה משלו לגבי תחום האימון, תבדוק אם אג'נדה כזאת מתאימה לך.


לחלק הזה בפגישת ההכרות יש חשיבות מכרעת לגבי ההחלטה שלך האם להתחיל להתאמן עם אותו מאמן, וזאת מכיוון שבמהלך האימון יהיה עליך להפגין אותנטיות גדולה. די מהר שניכם תצטרכו לייצר מרחב משותף שיאפשר לכם את אותה אותנטיות שכל כך חשובה לתהליך המיוחל לשינוי.


חלק שני: מי אתה?


אחרי הכרות ראשונה עם המאמן, הוא ירצה, כמובן, לשמוע ולהכיר אותך.


ספר למאמן מה הביא אותך להתענין באימון אישי. הוא ירצה לדעת מי אתה, באיזו נקודה אתה נמצא עכשיו בחייך, מה הן השאיפות שלך ומהם המקומות שבהם אתה מרגיש שקיים פער בין המצוי לרצוי בחייך.


מאמן מוכשר יתחיל באופן טבעי לשאול שאלות, יקשיב לך וישקף לך את החוזקות והיכולות שלך באופן חיובי – אפילו שמדובר "רק" בפגישת הכרות ראשונה.


תהיה כנה, אותנטי, ומוכן להקשיב ולהיפתח. התכונות האלה חשובות בפגישת ההכרות בדיוק כמו לאורך כל תהליך האימון, ובלעדיהן לא יוכל להתקיים אימון משמעותי.


האימון בנוי אך ורק עליך. ככל שתהייה כנה ופתוח יותר כך המאמן יוכל לשקף אותך נאמנה יותר, והאימון יוכל להגיע למקומות משמעותיים, עמוקים ומרגשים יותר.


חלק שלישי: מהו אימון אישי?


תחום האימון הוא לא חדש בעולם אבל קיימות הרבה תפיסות מוטעות בכל מה שנוגע אליו, ולכן חשוב שהמאמן יסביר לך מהו אימון אישי בשלב הזה, לפני שתצאו לדרך המשותפת שלכם.


הוא יסביר לך את המטרה של האימון כשיטה סדורה שנועדה לייצר שינוי בחייו של המתאמן, ויתכן והוא יוסיף ויסביר על גישות שונות שיש בתחום האימון, ואולי אף יעמיק בהבדלים בין אימון אישי, יעוץ, מנטורינג ופסיכולוגיה.


אתה תצטרך לצאת עם הבנה מהו תהליך של אימון אישי, ולהכריע האם זה משהו שאתה מעוניין בו ומוכן להתחייב אליו.


תשאל את המאמן שאלות בנוגע למודל שהוא עובד איתו. מה אתה צריך לצפות מהתהליך, איך תתקדם בעזרתו, מה יהיה עליך לעשות ואיך יראה השבוע שלך בזמן האימון.


ככל שתבין יותר את מהות האימון כך יהיה לך קל יותר להתחבר אליו ולהתקדם בתהליך שאתה עומד לעבור.


חלק רביעי: רוצה אני?


בסוף פגישת ההכרות אתה והמאמן תיפרדו ותלכו איש איש לביתו. שם יהיה עליך להגיע להחלטה האם להתחיל את האימון עם אותו מאמן. קח כמה ימים להגות בעניין, זאת החלטה משמעותית שאתה צריך להגיע אליה בלב שלם.


במידה ואכן תחליט שזה הזמן שבו אתה מוכן לקחת אחריות על חייך, להפגין אותנטיות, ולהתחיל תהליך משמעותי ומלא מחויבות, צור קשר עם המאמן ואמור לו "רוצה אני". האמירה הזאת תסמל את היציאה שלך לדרך לקראת תהליך מרגש שנועד ליצור שינוי ולקדם אותך למימוש עצמי.


אחרית דבר

אני מאמין שכמעט כל אחד יכול להשתמש ביכולת של אימון אישי לייצר שינוי משמעותי בחיים שלו. ראיתי אנשים שמגיעים לאימון מכל מיני מקומות בחיים ויוצאים עם כיוון ברור ומטרה רעננה ומרגשת. ראיתי אנשים שמקבלים מאימון אישי כלים עוצמתיים שמאפשרים להם לחיות עם בטחון, אהבה ומימוש בכל תחומי החיים.


אני מאחל לך הצלחה בכל דרך שתבחר, וכמובן מזמין את כל מי שחושב שאימון אישי יכול לסייע לו ליצור קשר, ולקבוע איתי פגישת הכרות ראשונה.

איתי קויפמן – מאמן אישי לחיים בתל אביב

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page